Wąska kuchnia z oknem – aranżacje

Poszukując pomysłów na aranżację wąskiej kuchni z oknem, ważne jest, aby zwrócić uwagę na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, bez utraty funkcjonalności i estetyki. Dobrze wyposażona i nowoczesna kuchnia pozwoli na zachowanie użyteczności oraz czystości w pomieszczeniu. W tym artykule omówimy różne sposoby aranżacji takiej kuchni, aby czuć się swobodnie i komfortowo.

Meble kuchenne na wymiar

Meble do kuchni

Wąska kuchnia z oknem wymaga wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni. Zastosowanie mebli na wymiar jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ tego typu meble kuchenne zapewniają idealne dopasowanie do pomieszczenia. Meble kuchenne na wymiar pozwolą na efektywne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni, a także pozwolą na optymalne rozmieszczenie elementów kuchennych. Wykorzystując indywidualnie dobrane wymiary, można zaprojektować wysokie szafki wiszące, które bez problemu pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Tego typu rozwiązanie sprzyja utrzymaniu czystości i zapobiega gromadzeniu się kurzu i osadów tłuszczu na akcesoriach kuchennych.

Wąska kuchnia z oknem – aranżacje ścian

Aby optycznie powiększyć przestrzeń kuchni, warto zastosować jasne kolory ścian i mebli. Zaletą wprowadzenia jasnych kolorów do kuchni jest fakt, że odbijają one światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Wprowadzenie do wnętrza kolorów takich jak biel, szary, beż czy jasny niebieski na ścianach może znacznie poprawić odbiór wąskiej kuchni z oknem. Dodatkowo tego typu nowoczesna kuchnia będzie miała ponadczasowy design, który nigdy nie wyjdzie z mody, a z biegiem lat będzie wymagał jedynie delikatnego odświeżenia zamiast gruntownego remontu.

Półka wisząca jako praktyczne wykorzystanie przestrzeni

Półki wiszące stanowią idealne rozwiązanie dla wąskiej kuchni z oknem. Zajmują one minimalną przestrzeń, a jednocześnie pozwalają na przechowywanie różnych elementów kuchennych. Można je zamontować nad blatem lub nad oknem, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo wyposażona w elementy obrotowe półka wisząca, może być o wiele praktyczniejsza niż wysuwane kosze cargo.

Oświetlenie punktowe

Wąska kuchnia z oknem najczęściej wymaga dodatkowego oświetlenia. Oświetlenie punktowe to idealne rozwiązanie, ponieważ umożliwia ono precyzyjne doświetlenie różnych elementów kuchennych, takich jak blat, zlewozmywak czy półki. Można również zastosować oświetlenie LED, które jest bardzo energooszczędne i daje bardzo jasne światło.

Zestaw mebli kuchennych z AGD

Użyteczna aranżacja wąskiej kuchni z oknem wymaga wyboru odpowiednich urządzeń AGD, które zapewnią maksymalną funkcjonalność przy minimalnej przestrzeni. Warto więc wybierać urządzenia wielofunkcyjne, takie jak kuchenki mikrofalowe z funkcją pieczenia czy lodówki z zamrażarką, które pozwolą na zmniejszenie ilości sprzętu przy jednoczesnej maksymalizacji jego użyteczności.