W jaki sposób Ceramica Limone odpowiada na współczesne trendy?

Wraz z początkiem nowego roku w wielu branżach głównym tematem są nadchodzące trendy, które rządzić będą na rynku. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Polska marka Ceramica Limone jest przykładem przedsiębiorstwa, które zawsze świetnie wpasowuje się w trendy związane z wykańczaniem wnętrz.

Ceramica Limone – kilka słów o marce

Jest to brand należący do PGC (Polska Grupa Ceramiczna). Ceramica Limone cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród polskich klientów, ale także i zagranicznych. Dzieje się to m.in. dzięki szerokiej ofercie produktowej, w której znajdą coś dla siebie zarówno osoby szukające modnych wzorów i kolorów, jak i fani uniwersalnych, klasycznych rozwiązań. Duży udział w sukcesie marki ma na pewno także jej ciągły rozwój, który odzwierciedlany jest w procesie kreatywnym oraz aspektach technologicznych. Producent Ceramica Limone nie spoczywa na laurach i cały czas szuka możliwości stania się lepszym dla swoich klientów.

Powrót do natury we wnętrzach 2023 roku

Rozpoczynający się rok w branży wnętrzarskiej będzie stał pod znakiem barw ziemi, nawiązań do przyrody, naturalnych materiałów i akcentów. Sprawę z tego bardzo dobrze zdaje sobie Ceramica Limone, która w swojej ofercie przygotowała wiele propozycji produktowych w takim stylu. Urządzając łazienkę warto rozważyć wybór płytek, które zgodne będą z nim zgodne. Dobrym wyborem w tym przypadku będą propozycje imitujące strukturę drewna, jak np. gres Tablero Beige 120,2×19,3 Ceramica Limone. Sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i na ścianach pomieszczenia nadając mu przyjemnego, spokojnego klimatu. Taki produkt będzie też właściwym wyborem na korytarz czy do kuchni.

Akcenty w duchu wellness

Dla większości osób miejscem w domu, które kojarzy im się ze spokojem i relaksem jest łazienka. Dzieje się to prawdopodobnie dlatego, iż w tym pomieszczeniu wykonujemy wiele czynności, które odprężają i wyciszają zarówno ciało, jak i duszę. W związku z tym, aranżacja łazienki w duchu wellness jest bardzo dobrym pomysłem. Jak osiągnąć taki klimat? Kolory i wzory, które wybierzemy powinny być raczej stonowane i neutralne – dzięki temu nic nie będzie nas rozpraszać. Warto jednak zadbać o aspekty wizualne, które mają duże znaczenie dla większości z nas w kontekście relaksu. W takim klimacie idealnie odnajdą się produkty marki Ceramica Limone, które zostały zaprojektowane w stylu klasycznym – białe i beżowe odcienie, marmurowe wzory, itp.

Surowa podstawa jako idealna baza

Jeśli nie jesteś do końca pewien w jakim klimacie chcesz urządzić pomieszczenie, dobrym zabiegiem jest wybór podstawowych elementów, takich jak farba czy płytki w prostym, surowym charakterze. Będą one stanowiły świetną podstawę, w której odnajdą się różne style wnętrzarskie. Przykładowo, wybierając płytkę podłogową Bestone Grey Mat 59,7×59,7 Ceramica Limone możesz zaaranżować wnętrze w klimacie loftowym (szarość idealnie łączy się z drewnianymi i czarnymi elementami, które są podstawą wielkomiejskiego stylu) czy minimalistycznym (bazowe kolory i wszechobecna prostota to jego domena). Taka propozycja od Ceramica Limone dobrze odnajdzie się nawet w klimacie glamour! Wystarczy dodać w pomieszczeniu kilka akcentów w tym stylu i gotowe.