Lodówka dwudrzwiowa – czy jest energooszczędna?

Lodówki nie należą do urządzeń, których zakupu dokonujemy stosunkowo często. Zazwyczaj przyczyna wymiany lodówki wiąże się z awarią urządzenia, remontem bądź też zmianą wystroju kuchni. Niektórzy decydują się na wymianę tego sprzętu, ponieważ zależy im na nowoczesnych rozwiązaniach, jak Smart lodówka, które wpasują się w ideę inteligentnego domu. Obecnie bardzo częstym wyborem okazuje się lodówka dwudrzwiowa. Czy takie rozwiązanie, choć bardzo praktyczne, może okazać się energooszczędne? Dowiedz się więcej!

Lodówka dwudrzwiowa – zalety

Lodówka dwudrzwiowa znana także jako lodówka Side by Side zyskuje coraz większe grono fanów. Okazuje się być nieoceniona latem, jak i w trakcie pozostałych pór roku, dzięki jej pojemności i wymiarom. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na lodówki Samsung, które są najczęściej wybieranymi lodówkami w Polsce*.

Lodówki dwudrzwiowe Samsung to urządzenia o przestronnym wnętrzu, których pojemność może wynosić nawet 634 litry**! Dodatkowo, dzięki nowoczesnej technologii SpaceMax™, która wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, ścianki urządzenia są cieńsze, bez straty dla jego energooszczędności. Choć wymiary Twojej lodówki pozostają bez zmian, Ty zyskujesz znacznie więcej miejsca do przechowywania żywności zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce!

Kolejną zaletą lodówek Side by Side od marki Samsung jest obecność kostkarki. Większa pojemność urządzenia sprawia, że bez przeszkód pomieści ona kostkarkę do lodu, dzięki czemu Ty i Twoi najbliżsi będziecie mogli cieszyć się orzeźwiającymi napojami w upalne dni.

Smart lodówka Samsung – dla kogo?

Smart lodówki od marki Samsung okażą się idealnym wyborem dla osób, które interesuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w sprzętach gospodarstwa domowego. To również rozwiązanie dla osób szukających inteligentnych rozwiązań, które ułatwią im życie oraz wykonywanie codziennych czynności, jak chociażby planowanie zakupów. W takiej sytuacji lodówka z wyświetlaczem Samsung bywa nieoceniona.

W przypadku smart lodówek Samsung nowością na rynku jest wprowadzenie modułu Wi-Fi i kompatybilność z aplikacją SmartThings***. Dzięki temu możemy zarządzać swoim urządzeniem z poziomu swojego smartfona, co w przypadku codziennych obowiązków okazuje się być dużym ułatwieniem.

Smart lodówki Samsung a energooszczędność

Kolejną zaletą lodówek marki Samsung jest ich energooszczędność. Nowoczesne urządzenia wykorzystują tryb AI Energy Mode, dlatego jeśli szukasz sprzętu, który pozwoli Ci zaoszczędzić energię elektryczną, to rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki trybowi AI Energy Mode lodówka samoczynnie optymalizuje swoją pracę, aby zużywać nawet do 15%**** mniej energii. Optymalizacja jest oparta na danych takich jak częstotliwość cyklu rozmrażania, szybkość pracy kompresora, a nawet częstotliwość otwierania drzwi przez użytkownika.

Dzięki wspomnianemu modułowi Wi-Fi i możliwości zarządzania z poziomu aplikacji SmartThings (w wybranych modelach) możesz na bieżąco śledzić zużycie energii i obserwować przyszłe prognozy. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest powiadomienie o otwartych drzwiach. W ten sposób nie musisz martwić się, że Twoja lodówka zużywa zbyt wiele energii elektrycznej.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

**Pojemność różni się w zależności od modelu.

*** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju. **** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.