Renowacja mebli w Warszawie – jak to możliwe, że się opłaca?

Nie da się ukryć, że liczba zakładów tapicerskich zauważalnie maleje. Nie oznacza to na szczęście, że już nigdzie nie uda nam się znaleźć miejsca, w którym można odnowić meble.

Zakład tapicerski? Tam dzieje się więcej, niż się spodziewasz!

Żyjemy w rzeczywistości, którą można krótko opisać: im szybciej, tym lepiej. Ta zależność odbija się w wielu dziedzinach życia, nawet w obecnej sytuacji branży meblarskiej. Od kilkunastu lat, w niemal każdym większym polskim mieście można znaleźć przynajmniej kilka sklepów sprzedających meble od ręki. Z kolei zdecydowanie trudniej jest znaleźć zakład, którego pracownicy pomogą przywrócić do stanu dawnej świetności meble już używane. Nie jest to jednak niemożliwe i każdy wciąż może się przekonać o tym z iloma zaletami, wiąże się renowacja mebli u Wojciecha Millera.

Jest to rodzinny zakład tapicerski prowadzony w Ożarowie Mazowieckim. Swoje usługi oferuje przede wszystkim klientom z Warszawy i jej najbliższych okolic, ale nie pozostaje zamknięty na propozycje współpracy przychodzące z całego województwa mazowieckiego. W przypadku większych zleceń można nawet liczyć na dojazd pracowników poza granice tego województwa. Na tym niezaprzeczalnie trudnym rynku utrzymuje go zamiłowanie do zawodu idące w parze z wysokim poziomem wykonywanych zleceń. Każdy z naprawianych przez pracowników zakładu mebli jest prawdziwą wizytówką i dowodem wyjątkowego rzemiosła.

Nie tylko tapicerka, czym dokładnie zajmuje się tapicer w dzisiejszych czasach?

Jako że stosunkowo nieczęsto korzysta się z usług tego typu zakładów, można nie do końca wiedzieć, na co właściwie można liczyć ze strony tapicera. Usługi tapicerskie rodzinnego zakładu Wojciecha Millera obejmują czynności takie, jak:

 • dopasowanie i wymiana tapicerki,
 • wymiana sprężyn,
 • dobór koloru i farbowanie oraz inne czynności renowacyjne mebli skórzanych,
 • odnawianie i klejenie drewnianych konstrukcji oraz innych elementów z drewna.

 

 

Renowacja mebli to główna, ale nie jedyna oś działania zakładu. Inne usługi obejmują też:

 • szycie na zamówienie: kotar, zasłon, narzut i ozdobnych poduch (dzięki czemu można łatwo dopasować tapicerkę do reszty wyposażenia dekoracyjnego pokoju),
 • projektowanie mebli i wnętrz,
 • naprawa materacy,
 • naprawa stołów bilardowych,
 • szycie pokrowców na meble,
 • renowacja tapicerki samochodowej.

Poza tym kina, hotele, teatry czy restauracje mają możliwość zamówienia specjalnej oferty tapicerskiej, która między innymi obejmuje pranie tapicerki. Na naprawę swoich przedmiotów mogą też liczyć właściciele odzieży oraz galanterii skórzanej.

            Dlaczego warto angażować się w ten niewątpliwy old school?

Nawet biorąc pod uwagę tak szeroką i przemyślaną ofertę, wielu zastanowi się: czy warto skazywać samego siebie na dodatkowe obowiązki i, co istotne, trochę dłuższe czekanie na efekty? Przecież wspominana wcześniej alternatywa jest taka prosta: wystarczy wejść do sklepu meblarskiego i chwilę później wyjść z niego z szafką, fotelem czy kanapą w kawałkach pod pachą i instrukcją do złożenia wybranego mebla w dłoni. Dlaczego jednak trend na renowację mebli się utrzymuje? Co powinno przekonać do skorzystania z możliwości renowacji elementów wyposażenia wnętrz?

 1. Przede wszystkim nie można ignorować faktu, iż to, co zrobione zostało szybko, równie szybko może się zużyć. Nie jest żadną tajemnicą fakt, że przedmioty tworzone jeszcze kilkadziesiąt lat temu cechowały się dużo wyższym poziomem wytrzymałości. Różnica w jakości jest zauważalna gołym okiem, dlatego mając do wyboru modernizację starszego mebla, a kupno w jego miejsce nowego, lepszą inwestycja, jest renowacja.

   

 2. W większości przypadków renowacja będzie tańsza. Odświeżenie mebla będzie bardziej opłacalne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę żywotność mebla. A po dobrze wykonanej pracy tapicera, nie będzie można dostrzec żadnych wcześniejszych śladów użytkowania.

   

 3. Nie można przemilczeć względów sentymentalnych. Ukochany fotel nieobecnego już dziadka czy kanapa sprezentowana przez rodziców niesie za sobą dużo emocji, które warto pielęgnować, poprzez odpowiednie zadbanie o mebel.

   

 4. Nagła zmiana aranżacji wnętrza nie będzie żadną przeszkodą. Jeśli bardzo zależy Ci na spójności wnętrza, a jednocześnie nie chcesz wymieniać wszystkich mebli, możesz oddać je na wymianę tapicerki na taką, która będzie pasowała idealnie.

   

 5. Tak jest lepiej dla planety. Oprócz oczywistych, bo materialnych zysków, warto też wziąć pod uwagę kwestie ekologiczne. Sprzedanie starego mebla nie jest tak proste, jak niektórym mogłoby się wydawać, a wyrzucenie go generuje duży, nierozkładalny śmieć.

   

 6. Mebel dzięki temu może stać się wygodniejszy w użytkowaniu. Tapicer może przecież przykładowo wymienić niewygodne, staromodne klamki.

   

 7. Daje to możliwość wyrażenia wyjątkowego gustu. Renowacja to nie zawsze zwykłe przywrócenie mebla do stanu początkowego. W trakcie tego procesu można zlecić zmiany, który pozwolą podkreślić indywidualny styl!

   

 8. Odnowione meble podkreślają duszę wnętrza. Wysiłek, który trzeba włożyć w odnowienie sprawia, że wartość mebla rośnie oraz nadaje życia i historii, nawet wcześniej bezdusznym pomieszczeniom.

Jak to wygląda ze strony praktycznej? Umawianie się na renowację mebli

Dla wielu korzystanie z usług tapicera to niezbadany teren. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Jest kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę, by na ich podstawie podjąć decyzję.

Potwierdź fachowość

Najlepiej sprawdzić, czy zakład dzieli się zawodową wiedzą. Oczywistym ruchem powinno być też przeczytanie opinii poprzednich klientów oraz sprawdzenie, czy stronie towarzyszy fachowy blog oraz, czy widnieje na niej portfolio, czyli album ze zdjęciami dokumentującymi dotychczasowe renowacje.

Jakie meble można oddać?

Usługi tapicerskie w zakładzie Wojciecha Millera obejmują najróżniejsze rodzaje mebli. Można liczyć na pomoc w odnowieniu tapczanów, kanap (w tym samochodowych), sof, foteli, krzeseł, a nawet stołów bilardowych. Mogą być to meble drewniane, materiałowe czy skórzane, nawet wykonane z ekoskóry. Specjaliści zajmą się wszelkimi rodzajami mebli: nowoczesnymi, ale także klasycznymi oraz antycznymi.

Co jeśli nie mam jak dojechać?

Co zrozumiałe nie każdy mieszkaniec Warszawy dysponuje pojazdem, który umożliwiłby dostanie się do siedziby zakładu. Dlatego pracownicy zakładu dysponują samochodem dostawczym, można więc liczyć na odbiór i dowóz rzeczy. Z kolei osoby zmotoryzowane, mające możliwość dowiezienia mebli do renowacji na własną rękę, dokładne wskazówki znajdą na stronie internetowej w zakładce Kontakt.

Postaw na pełen profesjonalizm

Można zauważyć, że oferta naszego zakładu tapicerskiego jest pod każdym względem skrojona pod potrzeby klienta. Dzięki doskonałej znajomości materiałów, wieloletniemu doświadczeniu oraz indywidualnemu podejściu nasi tapicerzy są w stanie nadać drugie życie każdemu meblowi. Fachowość, cierpliwość i pasja pozwala na rozwijanie biznesu poprzez dopracowywanie efektów niemożliwych do osiągnięcia dla amatorów czy osób bez takiego bagażu wiedzy. Właśnie dlatego warto nam zaufać – Ewie oraz Wojciechowi Miller. By wejść we współpracę, owocującą niezwykłymi efektami.

 

Tapicer Ewa Miller – Tapicer Meblowy, Samochodowy, Renowacja Skór
ul. Adama Mickiewicza 27
05-850 Ożarów Mazowiecki

Telefon Wojciech Miller – 505410523
https://tapicer.warszawa.pl/kontakt/