Deszczownice prysznicowe w praktyce

Skończyły się czasy, w których aranżacja łazienek ograniczałaby się do kilka wariantów. Dziś jest ich dosłownie setki. Dotyczy to zarówno wystroju ścian, jak i wyposażenia. Czy deszczownica pod prysznicem sprawdzi się w Twoim domu? Sprawdźmy!

Elegancki design kabiny prysznicowej

Zacznijmy od estetyki. Tu nie ma wątpliwości. Deszczownica pod prysznicem prezentuje się znacznie lepiej niż jakakolwiek bateria. Nie bez powodu tego typu głowica natryskowa spotykana jest w najlepszych hotelach. Kabina wyposażona w deszczownicę zapewnia minimalistyczny design. W wielu przypadkach nie ma żadnego przewodu, nie ma rur i mocowań. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą deszczownice podtynkowe.

Takie rozwiązanie może być praktycznie niewidoczne, aczkolwiek na rynku dostępne są różne warianty kolorystyczne. Czarny, chociażby, można idealnie skontrastować z jasnymi marmurami. Złote deszczownice prysznicowe tymczasem doskonale sprawdzą się w połączeniu z glazurą w odcieniach piaskowca. Warto dodać, że minimalistyczna kabina prysznicowa wymaga również odpowiednich odpływów liniowych. Chcesz zobaczyć, jak mogą wyglądać? Wejdź na https://mexen.pl/odplywy-liniowe-i-syfony.

Deszczownica sufitowa a kwestia zużycia wody

W porównaniu do klasycznej słuchawki prysznicowej deszczownica ma większą powierzchnię i zapewnia większy strumień wody. Oznacza to, że jej zużycie w tym samym przedziale czasowym jest z reguły wyższe. To wada. Jednakże nowoczesne wyposażenie łazienek jest nastawione na oszczędność. W związku z tym we współpracy z baterią termostatyczną na przykład nawet duża deszczownica może wykazać się niższym zużyciem wody. Jest to możliwe ze względu na lepszą kontrolę temperatury. Warto przy tym zauważyć, że bardziej zaawansowane modele mogą mieć do tego różne tryby natrysku. W efekcie zużycie wody pod prysznicem staje się kwestią dość elastyczną.

Korzyści dla ciała i ducha

Nic nie sto na przeszkodzie, aby od czasu do czasu wypuścić z deszczownicy pełen strumień. Wielu ekspertów podkreśla, że efekt deszczu pod prysznicem ma kojący wpływ na nasze samopoczucie. Jest to w końcu bardziej naturalne, aniżeli woda płynąca pod kątem. Ponadto strumień nie uderza nas po twarzy, tylko spływa wzdłuż całego ciała. Taki stan rzeczy poprawia też wydajność kąpieli.

Zainstalowana deszczownica pozwala nam korzystać z obu rąk z dużo większą swobodą, niż to ma miejsce podczas korzystania z tradycyjnych baterii. Dzięki temu możemy lepiej namydlić całe ciało, wetrzeć w niego balsam i olejki… Czego dusza zapragnie. Rzecz dotyczy i mycia głowy, oczywiście, ponieważ korzystanie tylko z jednej ręki nigdy nie da wystarczających rezultatów. To z kolei wpływa na jeszcze mniejsze zużycie wody, ponieważ nie tracimy czasu na dodatkowe manewry podczas kąpieli.

W tym miejscu warto podkreślić romantyczny charakter kabiny prysznicowej. Wydajna deszczownica natynkowa, jak i ta chowana pod tynkiem, pozwala na wykorzystanie kabin dwuosobowych. Coraz więcej par decyduje się na montaż takiego systemu w swoich domach. To świetny sposób na romantyczny wieczór we dwoje, ale i praktyczne rozwiązanie, kiedy rano trzeba zbierać się do pracy. Koniec z walkami o łazienkę!

Podsumowanie

Zalety deszczownicy w domu są dość spore w porównaniu z wadami, które zresztą można w łatwy sposób zniwelować. Wystarczy odpowiedni dobór osprzętu. W każdym razie nie ma wątpliwości, że nowoczesna deszczownica to dobry pomysł. Wywyższy każdą łazienkę na zupełnie nowy poziom i stylu, i codziennego użytkowania. Tak poniekąd powstanie małe, domowe SPA. Warto sobie sprawić taką przyjemność, nie sądzisz?