Pralka smart – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Współcześnie coraz częściej sięgamy po produkty smart. Kupujemy smartfony, smartwatche czy smartbandy. Inteligentne technologie wkraczają również do naszych domów w postaci urządzeń AGD. Jednym z nich jest pralka smart.

Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jakie jej funkcje mogą nam pomóc w wykonywaniu codziennych obowiązków? Czy zdalne sterowanie pralką może przyczynić się do oszczędzenia energii? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w poniższym artykule.

Pralka smart, czyli jaka?

Mówiąc o pralce smart najczęściej mamy na myśli urządzenie z wbudowanym modułem Wi-Fi, które pozwala nam na zdalne zarządzanie za pomocą aplikacji w telefonie. W przypadku marki Samsung mowa o aplikacji SmartThings*, która umożliwia nie tylko zdalne włączanie i wyłączanie, ale także kontrolowanie procesu prania, zmianę ustawień i programów, zdalną diagnostykę, a nawet monitorowanie zużycia energii dzięki usłudze SmartThings Energy**.

W przypadku bardziej nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają np. automatyczne dozowanie płynu czy proszku do prania, aplikacja może też wysyłać powiadomienia o konieczności uzupełnienia detergentów.

Nowoczesna pralka smart to nie tylko urządzenie, którym możemy zarządzać zdalnie. Na rynku znajdziemy pralki, które posiadają inteligentne programy, takie jak np. Program optymalny AI w wybranych modelach Samsung z przyciskiem Smart Control. Na czym to polega? Za pomocą kilku wbudowanych czujników urządzenie automatycznie dobiera ilość wody i detergentów w zależności od wagi wsadu i stopnia zabrudzenia ubrań. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko wodę, ale też środki do prania.

Pralka smart control od Samsung – jakie ma zalety?

Możliwość zdalnego sterowania to niewątpliwie duża wygoda. Czasami jednak zastanawiamy się, po co nam zdalne włączenie pralki? Jeśli i tak musimy ją najpierw załadować, możemy przecież włączyć ją od razu po włożeniu ubrań, prawda? Warto jednak pamiętać, że wiele osób ma taryfę prądu, która zakłada niższe ceny za zużycie energii w określonych godzinach. Jeśli wiemy, że nie będzie nas wówczas w domu, możemy załadować urządzenie przed wyjściem i włączyć je zdalnie o określonej godzinie. Dzięki temu będziemy mogli oszczędzić na rachunkach za prąd.

Opcja Samsung Smart Control w wybranych modelach Samsung ma jeszcze jedną, ciekawą zaletę. W przypadku, gdy w naszym posiadaniu jest również wybrany model suszarki smart marki Samsung, panel AI Control zasugeruje nam odpowiedni tryb suszenia w zależności od wcześniej ustawionego programu prania***.

Warto również pamiętać, że obecnie wiele inteligentnych urządzeń posiada wysoką klasę energetyczną, więc zarówno pralka z przyciskiem Smart Control, jak i suszarka smart mogą pomóc nam zmniejszyć zużycie energii. Niektóre modele pralek posiadają dodatkowe technologie, które w znacznym stopniu przyczyniają się do redukcji kosztów za prąd. Przykładowo technologia AI Ecobubble™**** dostępna w wybranych modelach, dzięki aktywnej pianie skutecznie usuwa plamy też w niskich temperaturach. Pozwala nam to zaoszczędzić nawet do 70% energii*****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Reklama Samsung

* Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”. Dotyczy wybranych urządzeń.

** Dostępność usługi SmartThings Energy zależy od kraju, regionu lub urządzenia. Usługa dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account. Aby możliwe było monitorowanie zużycia energii, wszystkie urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/.

*** Automatyczny dobór programu suszenia dostępny tylko, gdy zarówno pralka, jak i suszarka posiadają panel AI Control i są podłączone do Wi-Fi. Dotyczy wybranych urządzeń.

**** AI EcoBubble działa tylko na określonych programach, w tym Bawełna, Syntetyczne, AI Wash z załadunkiem mniejszym niż 2 kg. Dotyczy wybranych urządzeń.

***** Testy wg normy IEC 60456-2010 dla wsadu o wadze 4 kg: program Pranie Super Eco (model WF80F5E5U4W) vs. bawełna 40°C bez EcoBubble™ (model WF0702WKU). Wyniki mogą się różnić. Dotyczy wybranych urządzeń.