Kolorowy dywan do salonu

Dywan to bardzo ważny element wystroju salonu. Jego kształtem i rozmiarem można optycznie powiększyć pomieszczenie, a kwestia, z jakiego materiału został wykonany, jest bardzo ważna dla alergików. Bardzo istotna jest także ich barwa. Dobrze dobrany kolorowy dywan może zupełnie odmienić charakter salonu.

Kolorowy dywan do salonu – z jakim stylem łączyć?

Kolorowe dywany to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz, które urządzane są dość minimalistycznie. Dominują w nich proste formy i biel. Kolor na podłodze, będzie wówczas wyraźnym akcentem urozmaicającym przestrzeń, do którego będziemy mogli też dobrać dodatkowe elementy jak poduszki ozdobne, wazon lub ramki ustawione na szafce. Minimalizm wystroju, w którym dominuje biel, w tym wypadku jest dodatkowym atutem, ponieważ pozwala na w miarę swobodny wybór koloru dywanu.

Kolorowy dywan można położyć także w salonie w stylu skandynawskim. Zwykle dominuje w nim biel, szarość czy ciepły brąz. Barwny dywan można potraktować, jako główny element urozmaicający wystrój. Śmiało możemy postawić na róż, błękit czy turkus.

Kolorowe dywany – jak łączyć kolory?

Często nie decydujemy się na mocne, wyraziste kolory we wnętrzach, ponieważ boimy się, czy nie będą się gryzły na przykład z kolorem ścian. Wolimy postawić na neutralne i bezpieczne odcienie. Tymczasem wystarczy spojrzeć na koło kolorów – pomoże nam ono dobrać także kolorowy dywan do salonu.

Możemy dobierać kolory na zasadzie kontrastu, czyli łączyć kolory znajdujące się na kole naprzeciwko siebie. Możemy także postawić na kolory podobne, czyli sąsiadujące ze sobą – według tego schematu granat będzie się dobrze prezentował zarówno w towarzystwie jasnego niebieskiego, jak i fioletu. Jeśli oczekujemy barwnego, ale jednocześnie stonowanego wnętrza, możemy postawić na schemat monochromatyczny czyli odcienie tego samego koloru różniące się jasnością i nasyceniem.

Stosując te zasady, łatwo określimy jaki kolorowy dywan do salonu wybrać, w zależności od tego, czy chcemy, by naturalnie wkomponował się w całe otoczenie, czy wolimy, by się wyróżniał, a jego kolor został dodatkowo podkreślony.

One thought on “Kolorowy dywan do salonu

Dodaj komentarz