Fotele do pokoju dziennego – jak wybrać idealny model?

Pokój dzienny to centralne miejsce w naszym domu, gdzie spędzamy czas podczas relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz oglądania ulubionych filmów czy czytania książek. To, co cenimy w naszych salonach, to przede wszystkim wygoda i taka przestrzeń, w której aż chce się wypoczywać. Kluczowym elementem każdego salonu jest fotel, który nie tylko powinien być wygodny, ale także dopasowany pod kątem designu i estetyki do reszty wnętrza i dostosowany przy tym do naszych potrzeb. W tym artykule omawiamy, jak wybrać idealny model fotela do pokoju dziennego oraz na co konkretnie zwrócić uwagę!

Zacznij od wyboru modelu fotela

Na początek warto podkreślić, że fotele do pokoju mogą być naprawdę różne! Do wyboru mamy na przykład tzw. fotele typu uszatki, które charakteryzują się specyficznym, wysokim oparciem. Użytkownicy doceniają je za możliwość wygodnego oparcia głowy, co super się sprawdza chociażby podczas czytania książki czy oglądania filmu. Jakie inne modele są warte uwagi? Skoro już mowa o relaksie, fotele z podnóżkami to najlepsze rozwiązanie do pełnego odpoczynku! Z kolei do wnętrz o niewielkim metrażu warto postawić na fotele typu butterfly, które cechują się optyczną lekkością, a również są bardzo wygodne. 

Jaki materiał najlepiej się sprawdza w przypadku foteli do pokoju?

Wybór materiału fotela ma duże znaczenie zarówno dla wyglądu, jak i trwałości mebla. Jednym z popularnych wyborów są wszelkiego rodzaju tkaniny poliestrowe, które charakteryzują się odpornością na naturalne użytkowanie, a jednocześnie są plamoodporne, co doceniają zwłaszcza rodzice. Jeśli szukasz czegoś bardziej luksusowego, skóra naturalna jest doskonałym wyborem, ale pamiętaj, że wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli z kolei nie jesteś zwolennikiem skóry naturalnej, możesz zdecydować się na jej imitację, czyli obicia z ekoskóry.

Dostosuj wybór fotela do swoich potrzeb

Podczas wyboru fotela do pokoju dziennego ważne jest także dostosowanie go do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli lubisz czytać książki, zwróć uwagę na fotel z wygodnym oparciem, podłokietnikami i odpowiednim kształtem, który zapewni solidne podparcie pleców. Osoby, które często gościć będą w salonie przyjaciół czy bliskich na noc, mogą rozważyć większy fotel typu szezlong lub model z opcją rozkładania, aby zapewnić komfortową przestrzeń także do spania. Możliwości jest naprawdę wiele i przed wyborem fotela, warto jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania.

Kilka wskazówek o strefie wypoczynkowej w salonie

Nie tylko sam fotel tworzy salonową aranżację! W strefie wypoczynkowej powinna też znaleźć się sofa, stoliki kawowe oraz inne elementy dekoracyjne. Ważne jest, aby wszystkie meble były ze sobą spójne i ustawione w taki sposób, aby można było swobodnie się między nimi przemieszczać. Warto kierować się tutaj aspektami praktycznymi, dlatego miękkie poduchy czy koce, wpływające na naszą wygodę, jak najbardziej sprawdzą się w takiej strefie! Do tego stolik pomocniczy lub kawowy, aby mieć ulubiony napój zawsze pod ręką i aranżacja gotowa!