Folie grzewcze na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień przynosi wiele korzyści przede wszystkim finansowych. Jest to najtańsze, źródło energii, więc zaoszczędź na kosztach grzewczych. Cena prądu nie stoi w miejscu i dlatego trzeba poszukiwać alternatywnych rozwiązań przy ogrzewaniu budynków.

Czym jest tanie ogrzewanie podczerwienią – zalety?

Nowoczesne technologie przynoszą innowacyjne rozwiązania, również w dziedzinie ogrzewania domu, mieszkania oraz obiektów komercyjnych. To sprawia, że tradycyjne grzejniki czy też podłogowe systemy grzewcze są wypierane przez nowe metody, wchodzące na rynek. Jedną z nich jest energooszczędne ogrzewanie podczerwienią. Ten innowacyjny system może zupełnie zrewolucjonizować rynek grzewczy, ponieważ pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, przy dużo mniejszych kosztach eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych metod grzewczych.

Jest to możliwe, ponieważ ogrzewanie domu podczerwienią zapewnia wysoką skuteczność, eliminując straty emisyjne. Ten innowacyjny sposób ogrzewania wykorzystuje promieniowanie podczerwone, rozchodzące się po każdym pomieszczeniu. Promienniki ciepła przetwarzają energię elektryczną w ciepło, bezpośrednio ogrzewające ludzi, meble i wyposażenie oraz ściany budynku, a w kolejnym etapie procesu jest z powrotem oddawane, ogrzewając powietrze we wnętrzu. Szeroka oferta produktów pozwala na dobór promienników do aranżacji pomieszczeń.

Ogrzewanie na podczerwień jako źródło ciepła do domu, mieszkania i firmy – montaż

Ogrzewanie podczerwienią przynosi korzyści finansowe, podczas dostarczania ciepła do obiektów.  Może stosowane we wnętrzach mieszkalnych oraz użytkowych, o czym świadczy fakt, że obecnie korzystają z tej metody szczególnie firmy, które ponoszą wysokie koszty energii ogrzewając biura, magazyny, hale i pomieszczenia socjalne. Ogrzewanie na podczerwień daje też przyjemne odczucie ciepła, dlatego warto zainwestować w tego rodzaju system grzewczy, tym bardziej że można go zamontować niezależnie od rodzaju posadzki.

Ogrzewanie domu podczerwienią

Elementy instalacji, takie jak: grzejniki na podczerwień i panele grzewcze doskonale się prezentują, są estetyczne i dopasowanie do aranżacji wnętrz. To oszczędne ogrzewanie zyskało już doskonałe opinie klientów, dlatego warto przemyśleć montaż. Aby jednak zapewnić sobie komfort użytkowania, należy wykonanie instalacji powierzyć firmie specjalizującej się w usługach. Więcej informacji na temat systemu, udziela firma Celtron, tutaj jest kontakt do biura i numer telefonu. Można liczyć na doradztwo i wycenę kosztów instalacji.

Panele grzewcze, folie i maty grzewcze

Panele grzewcze są ważnym elementem, ponieważ emitują promieniowanie podczerwone, które umożliwia podwyższanie temperatury w budynku. Pełnią przy tym funkcję estetyczną, stając się ozdobą i nadając designu aranżacji wnętrza. Różnią się od siebie długością wiązki podczerwieni. Modele z krótką i średnią, stosowane w magazynach, halach oraz w obiektach o wysokiej kubaturze. Natomiast z długą podczerwienią, zalecane są w nowoczesnych i stylowych pomieszczeniach mieszkalnych.

Oprócz paneli grzewczych zastosowanie mają także folie grzewcze na podczerwień oraz maty. Folie grzewcze można wybrać na metry lub w rolkach i układać je w pomieszczeniach zamiast paneli, parkietu czy desek. Maty grzewcze wykonane są z włókna szklanego i zawierają w sobie przewód grzewczy. Stosuje się na posadzkach, a następnie pokrywa klejem lub wylewką i osadza kamień, płytki ceramiczne lub gres. Tego typu rozwiązanie jest oszczędne, ponieważ koszty inwestycji i eksploatacji są stosunkowo niskie.